ZUS – afera goni aferę

ZUS – afera goni aferę

Kilka dni temu pisałem o mundurkach dla pracowników ZUS. Dziś w mediach pojawiła się informacja o kolejnej kontrowersyjnej decyzji ZUS. ZUS postanowił wydać ok. 120 tys. zł na konferencję naukową w Krakowie. Tym razem decyzje krytykują także pracownicy, którzy są oburzeni, bo na podwyżki Zakład pieniędzy nie ma.

 

ZUS postanowił wydać ok. 120 tys. zł na dwudniową konferencję naukową w Krakowie. Płaci za hotele, choć sam ma miejsca do spania. Pracownicy są oburzeni, bo na podwyżki Zakład pieniędzy nie ma.

 Konferencja „Minimalizacja ryzyka a ryzyko minimalizacji. Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?” odbędzie się 7 i 8 marca w Krakowie. Będą na niej m.in. nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych i średnich, z którymi Zakład współpracuje przy projektach edukacyjnych, a także dyrektorzy części oddziałów Zakładu.

W sumie zakłada zapewni nocleg dla ponad 100 osób, choć sam posiada własne miejsca do spania. Jak czytamy w mediach, „ZUS organizuje konferencję z krakowskim Uniwersytetem Pedagogicznym. Uniwersytet zapewnia sale wykładowe, za resztę płaci Zakład”.

ZUS wyda na konferencję 120 tys. zł. Pracownicy są wściekli

ZUS - afera goni aferęSamo zakwaterowanie w trzech krakowskich hotelach (Campanile, Ibis, Old Time) dla ok. 100 (z pośród 250) gości będzie kosztowało państwowego ubezpieczyciela blisko 40 tys. zł. Koszt jednego noclegu w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem to w zależności od standardu 200-280 zł.

Co więcej, z kosztorysu wynika też, że na konferencję zamówiono 10 kg krówek z logo ZUS oraz wynajęto przewodnika, który oprowadzi gości po podziemiach Rynku. 27 tys. zł ma kosztować catering, kolejne 35 tys. zł ZUS wypłaci prelegentom, moderatorom i panelistom, a 20 tys. wyda na transport.

Pracownicy ZUS-u mają być wściekli ponieważ po obniżeniu wieku emerytalnego przybyło im obowiązków, a pensja się zasadniczo nie zmieniła.

Żródło: www.businessinsider.com.pl

Komentarz:

No cóż tak to już jest, że nie szanujemy nie swoich pieniędzy. Artykuł dedykuję tym, którzy się dziwią, gdzie są ich pieniądze i dlaczego dostają głodowe emerytury… ano dlatego, bo składki są natychmiast beztrosko rozdysponowywane przez zusowskich prominentów na rożne cele. Były mundurki dla pracowników, szkolenia w sławnej uczelni w Toruniu, teraz ta konferencja. Swoją drogą, ta konferencja to nic nieznaczący koszt, na tle innych gigantycznych wydatków. Przypomnę tylko np. system KSI za kilka miliardów, który do dzisiaj nie działa.

A co, Ty o tym myślisz? Zapraszam do komentowania moich publikacji

Ryszard Filochowski