ZUS wyda 12 mln zł na „mundurki” dla pracowników. Po kilka tysięcy na osobę

ZUS wyda 12 mln zł na „mundurki” dla pracowników. Po kilka tysięcy na osobę

12 mln zł zamierza wydać Zakład Ubezpieczeń Społecznych na ubrania dla pracowników. Niedawno ogłosił przetarg – mężczyźni dostaną stroje za 5 tys., kobiety za 3,5 tys. O sprawie pisze „Gazeta Wyborcza”.

ZUS zamierza wprowadzić „mundurki” dla pracowników. „Wyborcza” o pomyśle zakładu dowiedziała się od jednego ze swoich czytelników.

ZUS informację potwierdził. „Zależy nam na tym, żeby zarówno odbiór merytoryczny, jak i wizualny naszych pracowników był jak najlepszy. Sprawności w obsłudze zawsze powinna towarzyszyć również strona wizualna tej obsługi” – wyjaśnił zakład w nadesłanej gazecie odpowiedzi.

Dla kogo mundurki?
W ZUS pracuje co prawda 46 tys. osób, jednaka stroje – firmowe garnitury i żakiery – otrzyma tylko 3. tys. – osoby pracujące bezpośrednio przy obsłudze klientów – czytamy w gazecie.

ZUS w rozmowie z „GW” tłumaczy, że to przedstawiciele związków zawodowych zwrócili się do zarządu Zakładu z prośbą o zakup strojów służbowych.

Nowe stroje – jak wyjaśnia ZUS – mają być skromne, klasyczne i eleganckie zarazem. Zestaw stroju służbowego dla mężczyzn, który uwzględnia strój na lato i zimę, to koszt 4-5 tys. zł. Z kolei zestaw stroju służbowego dla kobiet, również z podziałem na lato i zimę, to koszt 3-3,5 tys. zł – czytamy w „Gazecie Wyborczej”

Źródło: Gazeta Wyborcza

www.businessinsider.com.pl

KOMENTARZ

Jedyne wydatki, na które nie stać ZUS to nasze renty i emerytury i ich waloryzacja. Siedziby ZUS to pałace. Miliony wydawane na zbędne szkolenia organizowane przez Uczelnie z Torunia teraz mundurki…. Jak to możliwe, że instytucja bankrut, całe społeczeństwo dopłaca, a oni sobie 12 mln zł na mundurki wydają? Zwykli pracownicy mają odzież ochronną za 300 zł komplet a nie za kilka tysięcy. Jakie lato i zima ???? Przecież pracownicy ZUS pracują w biurze, gdzie w zimie jest ogrzewanie a latem klimatyzacja.Czy spytano się podatników czy chcą w taki sposób wydawać swoje pieniądze? Ciężko zarobione pieniądze odkładane na rentę lub emeryturę.

A co wy o tym myślicie??? Zachęcam do komentowania.

Ryszard Filochowski